Svatební fotograf Tomáš Řehák

Tomáš Řehák Tomáš Řehák Tomáš Řehák

ZPĚT

Proč fotím svatby

Když jsem se rozhodl psát blog, tak jsem si chvilku lámal hlavu, co do něj budu psát a jak to celé pojmout. V duchu jsem ale stejně měl jasno. Cílem je říci mým přátelům, zákazníkům nebo fandům, proč jsem se rozhodl pro to či ono, jak to vlastně s tím focením je, co a jak funguje a jak se s tím peru či si to užívám. Budu zde psát o mé fototechnice FUJIFILM. Jsem také člověk, který svou techniku nepřibarvuje a dozvíte se opravdu pravdu, jak daný model funguje a jaké s ním mám zkušenosti. Ale o tom v dalším článku.

Mým prvním příspěvkem je téma proč fotím svatby a proč se snažím být svatební fotograf. Svatba je bezesporu akční a napínavá životní událost. Svatební den je plný emocí, akce, neplánovaných zvratů a dobrodružství, smíchu a bezesporu improvizací. Zkrátka je to výzva. Svatby fotím proto, že svou prací dělám radost druhým. Je krásné vidět, jak svými fotografiemi vykouzlíte lidem úsměv či smích na tváři.

Proč fotím svatby

Člověk může tento den plánovat, jak chce, ale stejně nikdy neví, jak to dopadne a to je na tom to krásné.

Proč fotím svatby

Proto je každá svatba úplně jiná, prostě se Vám to neokouká a to je na tom to dobrodružství. Vždyť tyto fotky jsou pro manželé jedny z nejdůležitějších, to už je nějaký adrenalin nemyslíte ? :-D Je krásné se seznámit s novými lidmi, kteří jsou doslova nabyti perfektní náladou. Člověk, který mě pro svět svatební fotografie nadchnul, je Vojta Hurych. Díky němu mám jasný cíl ve světě fotografie, jsou to svatby a rozdávat radost jako on. Nejsem profesionál a nikdy se jim nestanu.

Protože jsem slyšel jednu krásnou větu, kterou také tak cítím. Bohužel nevím, kde a od koho jsem ji vlastně slyšel, ale zněla nějak takto. Profesionálem se stát člověk nemůže, protože jeho život je moc krátký na to, aby se jím stal. Mým cílem je dát do Vašich fotek veškeré mé umění, Vaše emoce a Vaše pocity. Doufám, že díky Vám se mi to bude dařit.


ZPĚT2016 © Tomáš Řehák